HOGWARTS
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
HOGWARTS

Aici este vorba despre scoala de vrajitori Hogwarts
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Prinderea unui infractor

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Rea-credinta
Admin
Rea-credinta


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 32
Casa : Viperini
Data de inscriere : 31/01/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedVin Feb 01, 2008 4:16 pm

Era duminica seara. iulian_cercetas_1 era suparat caci din cauza lui Viperinii pierdusera 100 de puncte sji vroia sa le recastige. Sji la vazut pe HARRY POTTER in sectorul interzis. A spus "EXPELIAMO" si "ACCIO" si Filch veni si-l prinse pe POTTER depunctand cerecetasi cu 100 de puncte si dandule viperinilor 250 de puncte
Sus In jos
https://hogwarts.forumgratuit.ro
Pisica Magica
Director adjunct
Pisica Magica


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 31
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 02/02/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedSam Feb 02, 2008 9:54 pm

Dar Pisica il observa pe iulian si se duse sa vorbeasca cu Filch....hmmm....mai bine ar fi vorbit cu peretii Rolling Eyes Asa k pisica se hotara sa incerce sa se apropie de Doamana Norris....la urma urmelor se intelegea cu toate animalele Very Happy
Sus In jos
Rea-credinta
Admin
Rea-credinta


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 32
Casa : Viperini
Data de inscriere : 31/01/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedDum Feb 03, 2008 7:21 pm

Filch o urmarea pe pisica si o prinse de mana.
Saraca pisica incepu sa planga.....

Doedata aparu Rea-credinta si striga "PETRIFICUS TOTALUS" si il paraliza pe Filch si o salva pe pisica (noua nostra profesoara de grija fata de creaturi magice). bounce lol!
Sus In jos
https://hogwarts.forumgratuit.ro
Pisica Magica
Director adjunct
Pisica Magica


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 31
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 02/02/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedLun Feb 04, 2008 4:23 pm

lol!

"Mersi Rea-credinta!" spuse Pisica
"Ce dracu l-a apucat pe idiotul asta?"
'Pe mine ma intrebi?"

In acest timp Fitch era dezpietrit de catre o alta profesoara.
Cand si-a revenit incepu sa zbiere la Pisica si la Rea-credinta.
"Pot sa stiu si eu totusi de ce m-ai atacat?" intreba Pisica.
"Pentru ca ai deranjat-o pe Doamna Norris!"
"Ce?" intreba Rea-credinta
"Si oricum....eu sunt sigura ca ai planuri malefice pentru biata mea pisicuta!"
Rea-credinta si Pisica se uitara unul la altul uimiti. Ce planuri malefice visa idiotul asta?
"Imi pare rau....dar eu sunt mare iubitoare de animale....deci poti fi sigur k nu as rani niciodata un animal."
"DOVEDESTE!" zbiera Fitch
Pisica se apropie de Doamna Norris si o mangaie incet, iar aceasta incepu sa toarca linistita. Fitch stramba din nas si pleca, urmat de Doamna Norris.
Rea-credinta si Pisica au ramas in urma razand in hohote de cat de idiot poate fi acest om.
"Chiar te ingelegi cu animalele!" spuse Rea-credinta
"Mersi! Oricum....am si eu acasa animale, iar la Hogwarts am o bufnita si un catel (off: sa zicem ca se accepta mai multe animale, printre care si cateii Very Happy)
"Ce rasa e?" intreba Rea-credinta
"Labrador"
"Foarte dragutz! oricum...mai vorbim! Pa"
"Pa!" Raspunse Pisica. "Si mersi ca m-ai scapat de idiotul ala!"
"Pentru nimic!"
Sus In jos
Rea-credinta
Admin
Rea-credinta


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 32
Casa : Viperini
Data de inscriere : 31/01/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedLun Feb 04, 2008 4:32 pm

Intre timp,Pisica si Rea-credinta lecara fiecare spre casa lor si le povestira colegilor ce sa intamplat.

Intre timp , Filch punea in practica un plan pentru a se razbuna pe cei 2 , si se duse la Snape , cerandu-i ajutorul

"Domnule,au vrut sa -mi omoare pisica"
"De ce ?"
"Pentru ca vor sa ma faca sa sufar"

Snape se uita uimit la ce nebunii scotea Filch , dar pan la urma avand in vedere ca-i ura pe cercetasi a hotarat sa-i ajute.

OOc: Continuati ca nu mai am idei
Sus In jos
https://hogwarts.forumgratuit.ro
Pisica Magica
Director adjunct
Pisica Magica


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 31
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 02/02/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedLun Feb 04, 2008 4:43 pm

Dupa ce se gandi putin, ii chema pe amandoi in biroul lui si ii intreba despre ce este vorba. Dupa ce ii povestira ce s-a intamplat Plesneala ii dadu Pisicai ca pedeapsa sa se duca in Padurea Interzisa si sa il ajute pe hagrid sa ingrijeasca un pui de hipogrif (probabil spera ca hipogriful sa o omoare lol! ) , iar lui Rea-credinta ii dadu ca pedeapsa sa faca o potiune complicata.
Dupa ce plecara amandoi se gandira ca scapasera destul de usor si se mirara putin de acest lucru. Oricum, Rea-credinta era foarte bun la Potiuni, iar Pisica se intelegea foarte bine cu animalele si cu hagrid deci nu era nici o problema.
Sus In jos
Rea-credinta
Admin
Rea-credinta


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 32
Casa : Viperini
Data de inscriere : 31/01/2008

Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_minipostedLun Feb 04, 2008 4:55 pm

Si Pisica pleca in padure.

Dar acolo se afla Vol de mort si a incercat so atace

sji , Vol de mort striga tare ABRACADABRA


Dar Rea-credinta aparu de nicaieri sji striga Imperio

Apoi Rea-credinta striga Flipendo sji apoi Petrificus Totalus

Vol de mort fugi sji Rea-credinta sji Pisica fugisera in scoala

Intre timp Rea-credinta isi dadu seama ca gresise potiuea si Pisica il ajuta

"Multumes pentru ajutor"
"Pentru nimic"
Sus In jos
https://hogwarts.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Prinderea unui infractor Empty
MesajSubiect: Re: Prinderea unui infractor   Prinderea unui infractor Icon_miniposted

Sus In jos
 
Prinderea unui infractor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
HOGWARTS :: HOGWARTS :: Sectorul Interzis-
Mergi direct la: