HOGWARTS
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
HOGWARTS

Aici este vorba despre scoala de vrajitori Hogwarts
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Discutii despre lectiile acestui site

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_minipostedJoi Feb 14, 2008 10:03 pm

Ma scuzati, domnule profesor, dar am o intrebare.
Aceasta lectie este la fel cu o alta, de pe alt forum Harry Potter, nu?
Este pur si simplu copy/past. Neutral Nimic nu e modificat. Absolut nimic. (Si ca veni vb, multe sunt plagiate). Aveti vreo scuza? Neutral
Sus In jos
Pisica Magica
Director adjunct
Pisica Magica


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 30
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 02/02/2008

Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_minipostedVin Feb 15, 2008 2:30 pm

Orice user are dreptul sa foloseasca informatile de pe alte siteuri daca acestea nu sunt marci inregistrate Very Happy Si in orice caz nu cred k e o problema ....la urma urmelor si eu le-am luat de pe altre siteuri (printre care wikipedia, harrypotter.as.ro si altele)
Sus In jos
HellRiderGirl
anul 1
HellRiderGirl


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 32
Casa : Viperini
Data de inscriere : 04/02/2008

Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_minipostedVin Feb 15, 2008 2:33 pm

Mama... forumurile astea sunt identice... Huh, scuze, dar forumul asta are descrierile categoriilor si sub-forumurilor exact la fel! nu tine de ce nu stie rea-credinta, ci de faptul k e coppy/paste ! ash vrea sa vad ce are de zis. Un forum plagiat nu e deloc bun. Nu vad de ce sa copiezi alt forum, un plagiat nu aduce profit... crede'ma, stiu cum e sa fii copiat, mai am cateva forumuri. Iar multe idei de pe forumurile mele sunt copiate. Dar aici e deja un caz de plagiat total...
Sus In jos
Pisica Magica
Director adjunct
Pisica Magica


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 30
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 02/02/2008

Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_minipostedVin Feb 15, 2008 2:36 pm

Nu stiu....eu una cred k nu e o problema daca copiezi fragmente din altre siteuri ... deci .... nu stiu .... pe mn una nu ma deranjeaza ...ma rog....fiecare cu parerea lui.....
Sus In jos
HellRiderGirl
anul 1
HellRiderGirl


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 32
Casa : Viperini
Data de inscriere : 04/02/2008

Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_minipostedVin Feb 15, 2008 2:45 pm

Pai... da, Magic Cat, dar asta nu e doar un fragment copiat! Tot forumul e copiat.. adik scuze, nu vreau sa ma cert, dar deja am 16 ani si nu imi interzice nimeni sa fac ce vreau. Adica sa imi spun pararea. Lectiile predate de rea-credinta, unele posturi, toaaate categoriile sunt copiate... chiar nu cred k rea-credinta are 22 de ani, cum a pretins el inainte... nu am nimic cu ceilalti membrii, nu ei au facut forumul asta, ci reacredinta.

PS: Malfoy nu se traduce reacredinta, aia kre a tradus HP a gresit considerabil cu toate numele.
In original, Plesneala e Snape, Poponeata Neville e Longbottom Neville ( ma rog, s'ar traduce prin long = lung , bottom = fund ) , Voldemort e originalul lui Cap de Mort etc... reacredinta nici nu e nume ... ce sa mai zic de Slitherin, Ravenclaw, Gryffindor si Hufflepuff, traduse complet horrible. nicio legatura cu numele date de autoare si cele traduse.
Sus In jos
Pisica Magica
Director adjunct
Pisica Magica


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 30
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 02/02/2008

Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_minipostedVin Feb 15, 2008 2:48 pm

Fiecare este liber sa-si exprime opini dar totusi....aici se pun lectile....daca vreti sa continuam asa mut partea asta din topic la Azkaban si acolo avem loc pentru toate comentarile contradictori. ok?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii despre lectiile acestui site Empty
MesajSubiect: Re: Discutii despre lectiile acestui site   Discutii despre lectiile acestui site Icon_miniposted

Sus In jos
 
Discutii despre lectiile acestui site
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
HOGWARTS :: Useri :: Inchisoarea Azkaban-
Mergi direct la: